Antyalergiczne powłoczki na poduszki i kołdry

W dzisiejszych czasach, wiele osób cierpi na różnego rodzaju alergie. Niestety nie można się przed nimi w żaden sposób uchronić, ale jeśli już okazuje się, że cierpimy z powodu uczulenia, trzeba powziąć wszelkie środki, aby możliwie jak najskuteczniej bronić się przed oddziaływaniem alergenu. Najpowszechniejszą z alergii jest uczulenie na roztocze. Są to pasożytujące pajęczaki przenoszące choroby.

Występują w wersji mikroskopijnej a niektóre mogą mieć nawet do 3cm długości. Te z roztoczy, które są zmorą alergików żyją w kurzu domowym gromadząc się w dywanach, chodnikach i pościeli. Niestety o ile dywanu można pozbyć się z mieszkania lub pokoju to spokojny i przyjemny sen zapewnia nam pościel, której nie da się wyeliminować z użytku codziennego. W ten oto sposób roztocze mają poważny wpływ na zdrowie alergików, bowiem ich odchody i odnóża są alergenami powodującymi kaszel, swędzenie czy duszności.

Na szczęście można zapewnić sobie zdrowy sen, ponieważ są obecnie dostępne w sprzedaży komplety pościeli antyalergicznej. Ma ona za zadanie głównie spełniać rolę antyroztoczową, natomiast powłoczki dla małych dzieci chronią także przed występowaniem podrażnień i wysypek, które są bardzo częste u niemowląt. Czym zatem charakteryzuje się taka pościel? Jest wykonana w 100% z bawełny a dodatkowo może zawierać jony srebra, dzięki którym będzie między innymi odporna na przenikanie roztoczy z wnętrza poduszki i kołdry na ich powierzchnię.

Taki skład powoduje, że powłoczki mają również właściwości antybakteryjne. Istnieją także pościele nasączane specjalnymi substancjami naturalnymi, które pochłaniają i usuwają nieprzyjemne zapachy jak też przeciwdziałają rozwojowi bakterii i roztoczy jak też bardzo groźnych dla zdrowia i życia grzybów oraz pleśni. Pomimo faktu, że owe komplety pościelowe są wykonane przede wszystkim w taki sposób, aby zapewniać zdrowy sen nie oznacza jednocześnie, że nie może to być pościel elegancka i romantyczna.

Wśród proponowanych kompletów pościelowych dla alergików znaleźć można wiele, atrakcyjnych pod względem kolorystycznym i wykonanych wzorów, powłoczek na jaśki, kołdry, poduszki tak dla dorosłych jak i dla dzieci. Są one bezpieczne dla zdrowia, a przy tym przyjemne w dotyku.