Pościel szyta na zamówienie

Pościel ma być przyjemna w dotyku, bo to niewątpliwie pomaga w zasypianiu i bezpieczna dla zdrowia jej użytkowników. Można to wszystko dzisiaj mieć, ponieważ producenci oferują klientom poszewki na poduszki i kołdry antyalergiczne wykonane z bawełny i tak barwione, aby nie powodowały podrażnień i tym samym uczuleń. Toteż eleganckie poszewki na jaśki, są nie tylko dekoracyjne ale również trwałe w użytkowaniu oraz bezpieczne dla dzieci.

Ale pomimo, szerokiej oferty sklepowej, zdarza się, że potrzebujemy powłoczek nietypowych w rozmiarach nieco większych bądź nieco mniejszych niż te jakie pojawiają się w sprzedaży. Rozmiary poszewek inne niż te jakie kupimy w sklepach z bielizną pościelową możemy mieć zlecając wykonanie pościeli na zamówienie. Szczególne takie potrzeby mogą się pojawić w momencie kiedy chcemy wyposażyć dziecięce łóżeczko czy też posłanie na łóżko lub tapczan o niestandardowych wymiarach.

Zamówiona pościel będzie mieć dokładnie takie wymiary aby zapewnić jej użytkownikom oczekiwany komfort snu i wypoczynku. Wykonawca zlecenia może użyć własnych materiałów lub też uczyć poszewki z tych dostarczonych przez zamawiającego. Zazwyczaj nie ma problemu z doborem tkanin, a niestandardową pościel wykonuje się z satyny bawełnianej, atłasu czy kory.

Prócz samych poszewek na kołdry i poduchy wykonuje się także wymiarowe prześcieradła tak z bawełny jak i flaneli. Producent oferujący wykonanie pościeli na wymiar, udostępnia zamawiającemu do obejrzenia materiały, i w ten sposób dokonuje się wyboru, następnie podając wymiary wszystkich potrzebnych powłoczek.

Zazwyczaj gotowe komplety pościelowe składają się standardowo z jednej poszwy na kołdrę i dwóch a na poduszki, natomiast, jeśli zajdzie taka potrzeba do jednego zestawy pościelowego można zamówić dodatkowe dwie poszewki na poduchy oraz ozdobne powłoczki na jaśki w ten sam wzór. Dzięki temu zyskujemy eleganckie wyposażenie łóżka, które stanie się prawdziwą ozdobą każdej sypialni. Nawet jeśli nasze własne łoże posiada klasyczne wymiary zawsze może zaistnieć potrzeba posiadania większej kołdry a co za tym idzie także poszwy większych rozmiarów. Dlatego właśnie świadczy się dzisiaj usługi w zakresie szycia pościeli na wymiar.