Hotelowe z adamaszku

Adamaszek jest tkaniną jedwabną, kosztowną, jednakże pościele z niego wykonane pojawiają się w bardzo przystępnych cenach. Charakteryzują się dużą elegancją, ponieważ materiał, z jakiego są zrobione powłoczki jest dwustronny. Wzór może być matowy na błyszczącym tle lub też błyszczący na tle matowym.

Efekt takowy uzyskuje się poprzez różne prowadzenie splotów tkaniny, dzięki czemu uzyskuje się kontrast. To dodaje pościeli niezwykłego uroku, dodatkowo jest ona bardzo przyjemna w dotyku a sen w takim otoczeniu może przynieść jedynie same najpiękniejsze sny.

Ponadto będzie ona luksusowym wyposażeniem sypialnego łóżka, mającym również duży wpływ na samą prezencję pomieszczenia. Bardzo częstym widokiem jest pościel z adamaszku w hotelach, zwłaszcza w ekskluzywnych i bardzo wygodnych apartamentach, przede wszystkim dla par z dużym łożem. Taki widok w każdym musi wywołać przyjemne odczucia, bowiem udając się na wypoczynek marzymy o tym, aby spędzić kilka wspaniałych dni w miłym otoczeniu i móc odpocząć a z taką pościelą, nie może się to nie udać.

Wyposażenie hoteli i pensjonatów musi spełniać określone wymagania zwłaszcza, jeśli są to obiekty o wysokim standardzie. Ponadto stosowane powłoczki pościelowe muszą być wytrzymałe pod względem wykonywanych zabiegów przede wszystkim czyszczenia w wysokich temperaturach, jak też przez dłuższy czas powinny zachowywać nienaganny wygląd. W tym zakresie pościel adamaszkowa z przędzy dwojonej jest wytrzymała w praniu oraz maglowaniu. Głównie luksusowe apartamenty i hotele są wyposażone w taką pościel, gdyż jej walory funkcjonalne jak i estetyczne przemawiają na jej korzyść.

Doskonale komponuje się z wyrafinowanym wystrojem pokojów hotelowych wysokiej klasy. Jednakże nie trzeba udawać się do apartamentów luksusowych, aby móc wygodnie spać, z luksusu można korzystać we własnym domu. Komplety pościeli z adamaszku pojawiają się w dogodnych cenach już od około 130 zł za dużą poszewkę i dwie mniejsze na poduszki. Najczęściej spotykane są modele z poszwą na kołdrę zapinaną na zamek, wygodny i praktyczny jeśli chodzi o pranie. Cena zależeć będzie przede wszystkim od wykonanego wzoru, koloru ilości poszewek oferowanych w komplecie. Nie rzadko są takie same lub zbliżone jak ceny pościeli jedwabnej oraz satynowej.