Orientalne i romantyczne

Motywy orientalne cechują się wyrazistą kolorystyką. Dla niektórych mogą być zbyt ciężkie, tworząc przytłaczającą atmosferę, dla innych są idealnym sposobem na stworzenie we wnętrzach mieszkalnych, żywiołowych przestrzeni, dodających energii i wigoru. Taką rolę może spełniać pościel, będąca również elementem dekoracyjnym sypialni. Ciemne barwy będą jednocześnie bardzo zmysłowe i zarazem ciepłe przykładem są kolory bordo, pomarańcz, wszelkie odcienie żółtego, brązy.

Najczęściej są to komplety wielobarwne i wzorzyste charakteryzujące się nieregularnymi motywami zaczerpniętymi ze stylistyki indyjskiej, chińskiej czy japońskiej. Kolory poszewek tak na kołdry jak i na poduszki są dobierane na zasadzie kontrastów, ale dość łagodnych i przyjemnych dla oka. Dla par szczególnie polecaną jest pościel o barwach amarantowych, ciemnego różu fioletu jak też czerwieni z dodatkiem elegancko wkomponowanej czerni, brązu lub też w ciemne wzory orientalne. Sypialnia tak zaaranżowana będzie sprzyjać wypoczywaniu jak i miłosnym uniesieniom.

Mając konkretną wizję tego jak chcemy, aby prezentowało się romantyczne gniazdko sypialne dla dwojga można zamówić pościel szytą na wymiar. Wtedy dobieramy samodzielnie wedle własnego gustu i potrzeb aranżacyjnych tkaninę na poszewki oraz jej kolorystykę. Jest to duże udogodnienie zwłaszcza, kiedy chcemy zamówić coś na specjalną okazję tak dla siebie jak i kogoś znajomego lub rodziny. Taki komplet pościelowy może stanowić wspaniały prezent na rocznicę ślubu czy też urodziny.

Orientalne motywy szczególnie indyjskie cechuje wielość elementów haftowanych. Są one delikatne dodają uroku i ładnie prezentują się zwłaszcza, jeśli haft jest jasny a umieszczono go na ciemnym tle. Taka pościel nie jest trudna w utrzymaniu, zazwyczaj wszelkie aplikacje są wykonane na tyle solidnie, że dają się prać w pralce i nie ulegają zniszczeniu.

W tym wypadku duże znaczenie ma samo użycie odpowiednich komponentów materiałowych, tak, aby współgrały ze sobą kolorystycznie i jednocześnie tworzyły funkcjonalne zestawienie. Warto wpuścić odrobinę orientu do swojej sypialni, tym bardziej, że urządzanie pomieszczeń w stylu feng shui jest nadal bardzo popularne i może przynieść wiele korzyści także w kwestii zdrowszego snu.