Dla dzieci do łóżeczka

Pojawienie się w domu długo oczekiwanego malucha to prawdziwa rewolucja w życiu świeżo upieczonych rodziców. Starają się oni zapewnić dziecku jak najlepsze warunki i jednocześnie środowisko, w którym będzie mogło zdrowo wzrastać. Pierwsze miesiące życia, malec spędza głównie w łóżeczku, które powinno być dostosowane pod względem wielkości jak też wyposażenia. To z kolei stanowi przede wszystkim pościel z dobrych jakościowo tkanin, bezpieczna dla zdrowia niemowlęcia i jednocześnie zapewniająca komfort, w końcu spędza ono w pozycji leżącej dużą część czasu.

Dzisiaj mamy duży wybór kolorowych kompletów pościeli przygotowanych specjalnie z myślą o najmniejszych milusińskich. Jest ona w pełni bezpieczna i spełnia najwyższe wymagania, jakie stawia się materiałom, które nie powinny powodować uczuleń, otarć i zapewniać spokojny sen dziecka w każdej pozycji. Wybierając pościel dla własnego dziecka lub też na prezent zwracamy szczególną uwagę na oznaczenia produktu, z czego został wykonany, jakie ma nadruki, czy nie będą one drażniące oraz czy jej elementy nie są dla dziecka niebezpieczne.

Z uwagi na to, że dziecko- niemowlak ma dłuższy bezpośredni kontakt z pościelą, należy wybierać produkty naturalne w miarę możliwości. Przykładem są kołdry wypełnione, zamiast pierzem czy inną zawartością pochodzenia sztucznego, włóknami pozyskanymi z ziaren kukurydzy. Co do samych poszewek mogą być kolorowe i modne, ale niezbyt ciemne czy jaskrawe, lepiej wybrać coś delikatnego.

Antyalergiczna pościel dla dziecka to najlepszy wybór, ponieważ skóra niemowlęcia w pierwszych miesiącach życia jest szczególnie narażona na występowanie uczuleń. Będzie ona chronić przed roztoczami kurzu domowego, gromadzącymi się wewnątrz poduszki i kołderki. Jest wykonana z innych materiałów niż zwykła pościel. Tkanina jakiej się używa do jej produkcji ma uniemożliwiać roztoczom przedostawanie się oraz zapobiegać występowaniu wysypek.

Jej kolor nie powinien być jaskrawy a dodatkowo wybierając coś dla niemowlęcia należy kupować pościel zapinaną na suwak, ponieważ guziki mogłyby zostać połknięte przez dziecko, które tym czasie wkłada do buzi wszystko, co ma pod ręką. Najlepsze są komplety wykonane ze stuprocentowej bawełny we wzory typowo dziecięce jak misie itp.